Minisetkání u Slávka 2014

Stejně jako minulý rok i letos bylo - lze říci již tradiční - Minisetkání 29. prosince. Minule ale byla neděle, zatímco letos to vyšlo na pondělí a vrchní pořadatel Slávek byl ještě v práci. Takže až odpoledne jsme se mohli setkat. Okolo třetí hodiny odpoledne jsme Slávek a já přijeli pro Pavla k vlakovému nádraží, který zde již obdivoval krásu pidi doutníků osázených sodíky. U Slávka již byli ostatní, tedy Martin a Zdeněk s dědem. Letošního Minisetkání se však nemohl zůčastnit jeho "zakladatel" Petr, který měl jiné plány.

Jako v minulých letech jsme začínali v Hulíně u Slávka na lampárně, nicméně letos byl plán poněkud jiný. Chvilku jsme debatili o všem možném v teple Slávkova domova, zkoušeli jsme výbojky, ale po setmění jsme vyjeli směr rtuťová světélka nedalekých obcí.

První zastaveníčko bylo v obci Ludslavice, kde je dodnes plno bíle svítících lamp. Pozoruhodná je jedna ulice komplet ve rtuťových sadovkách, ale větší zájem byl o místní JZD, kde svítí jak meska, tak doutníci a velbloudi. Všechny tyto lampy spolu s dobovou nástěnkou a cedulí JZD nás vrátily do časů dávno minulých. Ale bylo to hezké (až na tu zimu). Po pokochání se sadovkami jsme dojeli ještě o ulici dál, kde svítí ve rtuti doutník i s plexi. Zde jsme také pořídili společnou fotku.

Druhou zastávkou byla všem známá kuželkárna, neboli náves osvícená kužely ve rtuti. Zde byl u vytržení hlavně Pavel, který byl kužely uchvácen. Kdo by také nebyl, když jsou všude okolo vás bíle svítící kuželíky. I zde jsme museli udělat společnou (a poslední) fotku a vydali se na cestu do Holešova. Čas prchal jako splašená mrcha a hlavně Pavel musel na vlak. V Holešově ještě Martin a Zdeněk omrknuli mou skromnou sbírku a pak jsme se již opravdu museli rozloučit.

Letošní Minisetkání bylo jiné také z počtu zájemců. Bylo nás více než tři. Proto si myslím, že zimní Minisetkání budu nadále úspěšná stejně jako Lamppárty. Články o Minisetkání 2012 a 2013.

Minisetkání 2014Minisetkání 2014Minisetkání 2014Minisetkání 2014

Minisetkání 2014Minisetkání 2014Minisetkání 2014Minisetkání 2014

Minisetkání 2014Minisetkání 2014Minisetkání 2014Minisetkání 2014

Minisetkání 2014Minisetkání 2014Minisetkání 2014

Fotogalerii ze setkání i ze zkoušení nových úlovků od Zdeňka najdete ZDE.

Fotogalerii od Slávka, který zase vyzískal nové televize najdete ZDE.

zpět